Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fatima / Фатима - 2020
#1
Fatima / Фатима


[Изображение: Fatima.jpg]


По действителен случай
Година: 2020

Жанр: Драма

Държава: Португалия, САЩ

Режисьор: Марко Понтекорво


Актьори:
Стефани Джил, Алехандра Хауърд, Жоана Рибейро, Хоаким де Алмейда, Харви Кайтел, Горан Вишнич, Соня Брага, Лусия Мониш, Алба Баптиста, Жоана Пайш Дебрито и др.


Сюжет:

През 1917 г. три деца съобщават, че им се явява духа на Богородица.

Мощна, извисяваща драма за силата на вярата, "Фатима" разказва историята на три деца (Лусия дош Сантош, Жасинта и Франсиско Марто) от Фатима, Португалия. На 13 май 1917 година им се явява Дева Мария и им казва, че трябва да се връщат на това място на всяко 13-то число на месеца. Децата се разбрали да запазят в тайна срещата с Божията майка, но Жасинта нарушила споразумението и на 13 юли мястото било посетено от неколцина любопитни хора, които искали да се убедят със собствените си очи в истинността на детския разказ. През следващите месеци броя на хората, които приемали с насмешка разказа, се увеличавал все повече и повече, докато Божията майка не оповестила, че на 13 октомври ще се случи чудо. На уречения ден хиляди станали свидетели на "Слънчевото чудо". Хората могли без проблем да наблюдават слънцето, което наподобявало сребърен диск и се въртяло като огнено кълбо.

Откровенията им вдъхновяват вярващите, но гневят служители както на църквата, така и на правителството. Докато се разпространява тяхното пророчество, десетки хиляди религиозни поклонници се стичат до мястото с надеждата да станат свидетели на чудо. Преживяното, ще промени живота им завинаги.

Селището Фатима се намира в областта Сантарен и принадлежи към окръг Вила Нова де Оурем, разположено на 130 км северно от столицата Лисабон. Арабското си име дължи на една легенда от XII век, според която дъщерята на известен мавърски благородник, носеща името на дъщерята, на пророка Мохамед, приема християнството от любов към рицар и бива погребана там.





ЗАВЪРШЕН - http://yavka.net/subs/7038/BG
Не ми е нужна Силата, аз съм Силата!
Щастието е чувство, а честта е безсмъртна!
[-] 1 потребиел е/са благодарил/и на monetino за тази публикация:
  • RostislavK
Отговори


Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)